Srpen 2009

Omluva

30. srpna 2009 v 10:48 | rea
Zapomela jsem v patek napsat, ze odletame se Stevem na SMA Gala dinner do Melbourne, vracime se v pondeli v noci, takze zacni bloggovat zase az od utery..... moc se za to omlouvam......

BOOK WEEK 206 / 365

28. srpna 2009 v 7:49 | rea |  Projekt 365
Tak dneska zacina ten Book week ve skole, ktery byl zahajen na pravidelnem assembly ve skole....
Deti se mohly oblect do ruznejch prevleku, ktere predstavovaly nejake postavy z knizek.... a samozrejme taky maly penezni prispevek na Vyzkum SMA.....

Takze dnes rano to probihalo tak, ze po odevzdani deti jsme se my, rodice presunuli pod zastersenou plochu, kde se poradaji podobne akce.....
Po chvili zacaly prichazet cele tridy v cele s uciteli, kteri meli na hlavach nejake trni, nebo co....deti se pote rozesadily na matracich a podlozkach na zemi, podle trid. Mezitim deti ze starsich rocniku obihaly kolem s kyblicky a vybiraly prispevky na SMA...Kdyz se vsichni dostavili a rozesadili, jedna z ucitelek predstavila nove knizky, ktere doporucila pro ruzne vekove skupiny a pote nasledoval jeden z hlavnich hrebu tehle seslosti, divadelni predstaveni, ktere "nastudovali" ucitele, dokonce i sam reditel skoly se zucastnil, urval roli jednoho z tech divych postav, ktere meli to krovi na hlave....Hra slavila ohromny uspech, deti silely nadsenim, rodice aplaudovali, ucitele se uklaneli.....

(Hrajici si pedagogicky sbor..... ktery v cele s reditelem pronasleduji "kocicku". ztvarnenou dalsi nebohou ucitelkou.....
tak nejak me napada.... maji nasi ucitele nejaky respekt ve tridach?? Zvlaste pote, co jedna z ucitelek, ta v pokleku, co predstavuje dalsiho psa poulicni smesi, pote co byla oficielne ossvobozena dalsim prevlecenym pedagogem, behala mezi detmi a predstirala "ocuravani" rohu..myslela jsem ze to se mnou musi okamzite slehnout )Ale proc byla cela tahle akce specialni...... ke konci cele akce, kdy dostali Madison pri kostymove prehlidce na podium, se zminili o tom, ze dnesni penezni sbirka je venovanan n avyzkum SMA, Madison je sestrou Alexe, ktery zemrel na tuto genetickou poruchu, a protoze Gooseberry Hill je jako jedna rodina a proto by rodina mela drzet pohromade, proto prosili ty, kteri zapomeli prinest prispevek sebou, aby tak ucinili v nasledujicich dnech.....

Dost me to dojalo, a hlavne to, ze v nasi male skole se vybralo skoro 200 dolaru.....

Moc vsem ve skole dekuju za pomoc....

1. kázáni....:)

27. srpna 2009 v 8:13 | komik |  Vtipy


Nový farář byl před svým prvním kázáním tak nervózní, že skoro ani nemohl mluvit. Příští neděli, před druhým kázáním, se zeptal přítomného arcibiskupa, co má dělat, aby se uvolnil. Ten mu poradil: "Kápněte si do vody
trochu vodky, uvidíte, že po pár hltech budete trochu klidnější."

Farář poslechl a skutečně, cítil se tak dobře, že by dokázal mluvit i ve vichřici. Po bohoslužbě se vrátil do sakristie, kde našel lístek od arcibiskupa:

Vážený Otče:

Příště si nalijte vodku do vody, ne vodu do vodky. V dalším připojuji pár poznámek, aby se neopakovalo to, co jsem viděl na dnešní mši:

- Na okraj kalicha není nutné dávat kolečko citrónu.
- Ty kabinky v boční lodi jsou zpovědnice, ne toalety.
- Snažte se neopírat o obraz Panny Marie, a už vůbec ji nemusíte objímat a líbat.
- Máme 10 přikázání, ne 12.
- Apoštolů bylo 12, ne 7, a žádný z nich nebyl trpaslík.
- Našeho Pána Ježíše Krista a Jeho Apoštoly nenazýváme "JC & His Boys".
- Ježíš Kristus byl pomazaný, nikoliv namazaný.
- Svatému Kříži neříkáme "Velký Téčko".
- David porazil Goliáše prakem a kamenem, není pravda, že by ho "dojebal", ani mu nedal "lekci na kterou do smrti nezapomněl".
- Svatého Otce sa nesluší nazývat "Papa Ratzi".
- Bin Ládin neměl prsty v Ježíšově smrti.
- Svěcená voda je na požehnání, nikoliv na osvěžení zátylku.
- Nikdy se nemodlete vsedě na schodech před oltářem.
- Hostie nejsou chipsy, tedy je nepřikusujeme k vínu, ale rozdáme věřícím.
- Věřící vhazují příspěvky do pokladničky dobrovolně, nápis: "Vaše spropitné je můj plat" je tedy na pokladničce zcela zbytečný.
- Při otčenáši je možno zvedat ruce k nebesům, ale ne se kývat do vlny.
- Vaši iniciativu, aby si všichni přítomní zatancovali, hodnotím kladně, ale dělat vláček po celém kostele, to nemusíte.Gown Gallery....205 / 365

26. srpna 2009 v 7:43 | rea |  Projekt 365

Dnes jsem se rozhodla, ze po dlouhe dobe vypadnu sama na nakupy do shopping centra v Midlandu..... a cesou jsem se stavila u kamaradky, ktera ma kram..teda spis salon..... s ruznejma robama na plesy, svatebnimi saty..no proste clovek, kdyz tam vejde, tak pada do vejvrtky...

Proste uzasny, co tam dokazala vytvorit z byvaleho velkoskladu na koberce...... Zajela jsem za ni, protoze mozna usporadame nejakou modni prehlidku v tom salonu, predtim se nabidla, ze by venovala jedny z tech saty do aukce na tu SMA Gala dinner, na kterou letime v patek do Melbourne.... ale nakonec mozna bude zajimavejsi usporadat tu prehlidku s naslednou aukci na tyto saty....

Stevuv pribuzny se nabidl, ze by mohl k teto akci udelat nejaky clanek do mistnich novin.... coz byl puvodni napad, zverejnit v novinach Alexuv pribeh, v ramci akce SMA Awareness. Bylo by to bezva, protoze soucasne s Lexikovym pribehem by i Juliin salon dostal jeste vetsi publicitu nez uz ma.......

Radar ;)

26. srpna 2009 v 2:09 | komik |  Vtipy
Co to bylo za záblesk?" zeptala se nervózním hlasem moje právoplatná manželka.
"Ty demente, to byl určitě radar! Radar!"
Čímž ale její lamentování neskončilo.
"Panáček smrdí korunou, nemá ani na zimní gumy, ale na pokuty v eurech, to určitě dá dohromady. Uvědom si, že nemáme už ani cent, na hranice dojedeme nejspíš na výpary a ty si klidně jedeš jak kdyby pro tebe žádný předpisy neplatily. Seš nezodpovědnej až to bolí! Bože za co jsem se to provdala. Matka měla pravdu když říkala, že s tebou se místo do ráje dostanu tak leda tak do prdele!"
"Co furt máš lásko? Jedu padesát, svítím, nevím co to bylo. Třeba jen někdo na ulici něco fotil?" zkoušel jsem navrhnout.
"A co by jako kdo na týhle ulici fotil?" Kateřina se zavrtěla na sedačce spolujezdce, potáhla z cigarety a pokračovala:
"Našeho vomlácenýho Favouše? To si děláš srandu ne? Říkám, že si jel víc jak padesát a radar nás vyfotil. " stála si na svém.
"Kecy,, jel jsem padesát, nejsem blbej abych riskoval německou pokutu ne?" snažil jsem se Katce oponovat.
"Času máme dost, otočím to a projedem tuhle ulici znova padesátkou, abys viděla že nekecám. " uzavřel jsem.
Trošku mě hryzalo svědomí, jel jsem opravdu padesátkou?
Vraceli jsme se z Drážďan z předvánočních nákupů, oba dva utahaní z celodenního prolejzání krámů a obchoďáků a tak bych se ani nedivil, kdybych po tý štrece neměl už takovej cit v noze. Nebo že by únava?
Však uvidíme. Zabočil jsem do první vedlejší ulice, bravurně otočil favouše a vrátil jsem se zhruba dva kilometry, kde jsem opakoval týž manévr.
Manželka vedle mě ostřížím zrakem sledovala ručičku tachometru, která se držela za čtyřicetipěti kilometrech v hodině. I já jsem se snažil jet touto rychlostí. Ale bylo to marné, najednou to blesklo a naulici ani noha. To byla samozřejmě voda na manželčin mlýn. Hned spustila:
"A je To tady, určitě jsme v nějaký čtyřicítkový zóně! Sereš na načky, čumíš co kde lítá a bude z toho akorát mastná pokuta! Proboha za co mě trestáš?!"
Strašně jsem litoval, že neexistuje nějaký dálkový vypínání na ženský. To by byla paráda, jen by otevřela hubu, já bych zmáčknul čudlík, ona by zhasla a zapnul bych jí na chvilku až na hranicích, aby se mohla usmívat na celníky.
Pak zas vypnout a zapnout až doma, aby mohla otevřít vrata na zahradu Po pár vteřinách scifi představ jsme se zase vrátil nohama na zem.
Vrhnul jsem na ní dost nevraživej pohled a navrhnul jsem, že zajedem až na začátek Pirny a schválně jestli tam bude nějaká čtyřicítka.
"Jo!" vyštěkla na mě. "Máme prachů na rozdávání a budem si vozit prdel po Německu sem a tam, aby se ukázalo, že mám pravdu. To zrovna.
To mě ale dožralo tak, že jsem se otočil skoro na místě, svýrazem šílence v očích a ručičkou tachometru na čtyřicítce jsem dojel až za město, kde jsem se otočil a vyrazil zpět. Jel jsem jak šnek třicítkou.
Nikde samozřejmě žádná značka, která by upravovala rychlost. I němčouři, kteří ve své vlasti opravdu dodržují povětšinou rychlost mě problikávali a předjížděním mi dávali jasně najevo, že se seru jak hlemýžď.
Banhofstrasse. Tuhle ulici si asi budu nadosmrti pamatovat. Za nervózního blikání aut v koloně za mnou jsem jí pomalu projížděl. Blik! Zase ten blesk. Zase nás něco vyfotilo. To už bylo i na mou ženu Kateřinu dost, rezolutně se natočila zády ke mně a celou cestu až na hranice na posléze i domů do Děčína sekoukala z okénka a nepromluvila ani slovo. Její mlčenlivost trvala ještě skoro týden. Čas od času jsme spolu sice prohodili pár frází, nutných k přežití, ale bylo na ní vidět, že vina je zcela na mé straně. Pak se vše vrátilo téměř do normálu.
Den před štědrým dnem jsem spěchal domů z práce, vystresovanejtím, že ještě nemám pro manželku dárek pod stromeček. Mám jí rád a chtěl jsem jí koupit něco hezkého. Něco co jí mě stále připomínalo. Na příhodu z Německa jsem už dávno zapomněl a tak mi otevření poštovní schránky doma doslova vyrazilo dech.
Nejsem většinou škodolibej, ale to co bylo v dopise na úředním papíře, s německou poštovní známkou a německou zpáteční adresou, mě rozesmálo jako nikdy před tím. Moje němčina stačila přesně na to, abych z dopisu vyčetl, že nám byla vyměřena třikrát pokuta ve výši dvacet euro - při průjezdu nádražní ulicí v Pirně totiž zdejší policejní radar třikrát zdokumentoval, že spolujezdec nebyl připoutanej bezpečnostním pásem!
Pak už stačilo jen vzít novou obálku, lejstro do ní vložit, zabalit do vánočního papíru, šoupnout to pod stromeček a jen čekat až zazvoní ježíšek a má milá Kateřina se posere . . . .

...ZZZZZZZZIMAAAAAAAAA.......204 / 365

25. srpna 2009 v 4:16 | rea |  Projekt 365


..jojo. do jara zbyva jeste par dni, ale nez se opravdu ohrejeme, to budeme jeste tak 2 mesice cekat...

Australske domy bohuzel nejsou vybaveny ustrednim topenim, tak si kazdy topi, jak muze.....

My mame tenhle maly radiator, ktery pomerne dobre dokaze vytopit..po nejake dobe, ale musi byt zapnuty skoro neustale.....

Nejhorsi to byva, kdyz se clovek vykoupe..je proste kosa.....

Medik vzdycky z koupelny leti do loznice a napresuje se tesne vedle topeni, po kocicim vzoru a ceka, az se ji nahreje pyzamo .......

Vše, co jste chtěli vědět o Kanadě..;)

25. srpna 2009 v 1:19 | rea |  Vtipy
Poté, co se Vancouver stal pořadatelem ZOH v roce 2010, začali se lidé ze všech koutů světa zajímat o některé věci. Tyto otázky o Kanadě byly SKUTEČNĚ položeny na Mezinárodní webové stránce turismu.

Ot: Nikdy jsem v kanadské televizi neviděl, že by tam bylo teplo. Jak tam rostou kytky? (Velká Británie)
Od: Všechny kytky přivážíme už vzrostlé a pak si jen sedneme a sledujeme, jak hynou.

Ot: Je možné potkat na ulici lední medvědy? (USA)
Od: Podle toho, kolik vypijete.

Ot: Chtěl bych jít pěšky z Vencouveru do Toronta. Můžu jít podél železnice? (Švédsko)
Od: Jistě, je to jen 6 a půl tisíce kilometrů; vezměte si hodně vody.

Ot: Je bezpečné běhat v Kanadě ve křoví? (Švédsko)
Od: To, co se říká o Švédech, je vážně pravda!

Ot: Jsou v Kanadě bankomaty? Můžete mi poslat jejich seznam pro Toronto, Vancouver, Edmonton a Halifax? (Velká Británie)
A: Na co zemřel váš předchozí otrok?

Ot: Můžete mi dát nějaké informace
o hroších závodech v Kanadě? (USA)
Od: A-fri-ka je ten velký kontinent ve tvaru trojúhelníku, jižně od Evropy.
Ka-na-da je taková velká země na sever od vás... Ale, kašlete na to. Hroší závody jsou každé úterý večer v Calgary. Přijďte nahý.

Ot: Jakým směrem je sever v Kanadě? (USA)
Od: Postavte se čelem k jihu a otočte se o 180 stupňů. Ozvěte se, až tam budete a my vám pošleme zbylé pokyny.

Ot: Můžete mi poslat rozpis koncertů Vídeňského chlapeckého sboru? (USA)
Od: Ra-kous-ko je taková divná malá země hraničící s Ně-mec-kem, které je... Ale, kašlete na to. Vídeňský chlapecký sbor vystupuje každé úterý večer v Calgary, hned po hroších závodech. Přijďte nahý.

Ot: Máte v Kanadě parfémy? (Německo)
Od: Ne, my nesmrdíme.

Ot: Objevil jsem pramen mládí. Můžete mi poradit, kde ho můžu prodat v Kanadě? (USA)
Od: Na kterémkoliv místě, kde se shromáždilo hodně Američanů.

Ot: Můžete mi poradit, kde v Britské Kolumbii je méně žen než mužů? (Itálie)
Od: Jistě. V gayklubech.

Ot: Slavíte v Kanadě Den díkůvzdání? (USA)
Od: Jenom na Den díkůvzdání.

Ot: Jsou v Torontu supermarkety, kde seženu mléko po celý rok? (Německo)
Od: Ne, jsme mírumilovná veganská civilizace. Mléko
je ilegální.

Ot: Chtěl bych se něco dozvědět o slavném kanadském zvířeti, ale zapomněl jsem, jak se
jmenuje. Je to něco jako velký kůň s rohy. (USA)
Od: Jmenuje se los. Jsou vysocí, velice nebezpeční a jedí mozky všech, kteří se k nim jen přiblíží. Můžete je odradit, když se nastříkáte lidskou močí předtím, než vyjdete ven.

SMA pomoc ve skole....

24. srpna 2009 v 11:27 | rea |  Lexik a SMA 1

V novem skolnim Newsletteru jsme se dozvedeli, ze letosni Knizni tyden je venovan Jungle Safari.

Studenti maji moznost se oblect jako jejich oblibeny hrdina z knihy nebo vyrobit nejakou pralesni potvoru.....

Zaroven s tim maji vsichni studenti" prinest 2 dolary na podporu vyzkumu SMA na pamatku Alexe, bratra Madison Lack z 1. tridy, ktery se narodil s touto nemoci a bohuzel odesel ve veku 3 mesicu.....

Jsem moc vdecna skole, ze nam, jako SMA Association, vysli vstrict.....zvlast tenhle mesic, ktery je venovan SMA Awareness.........

Slovensko roku 2014

24. srpna 2009 v 5:01 | komik |  Vtipy
Slovensko roku 2014

Ako to bude vyzerať so SLOVENSKOM od roku 2014?

1.1.2014 prezident Slovenskej republiky Alexander PATKOLO zaželal občanom veľa úspechov v osobnom a bielej menšine aj v pracovnom živote.
19.1.2014 dostavba štadióna Juraja Jánošíka v Rožňave uzavrela kapitolu príprav LOH 2016. Slovensko môže smelo očakávať športovcov z celého sveta.
22.2.2014 vláda SR dôrazne protestuje proti prílivu ekonomických utečencov z Nemecka, Francúzska a Veľkej Británie.
6.3.2014 predsedkyňa MATICE SLOVENSKEJ Ildiko Varond - Kertézsová slávnostne odhalila pomník Lájozsa Sztúra na Námestí Európy v Komárne.
27.2.2014 Minister národnej obrany SR sa rozhodol posilniť vojenské posádky na Slovensko - Rumunských hraniciach.
5.4.2014 cenou Americkej filmovej akadémie bol ocenený slovenský film Mamka Pôstková, ktorý zarobil za prvý týždeň premietania neuveriteľných 183 mil. Euro.
30.4.2014 zástupca Strany zelených Jozef Bobor slávnostne otvoril spracovateľský závod na úpravu ortute v areáli TANAP - u.
11.5.2014 zvýšená kriminalita rakúskych občanov na území SR kulminuje. Vláda uvažuje o zavedení vízovej povinnosti voči Rakúsku.
2.6.2014 nadbytok rodinných domov a bytov spôsobil krach na trhu s nehnuteľnosťami. Byty v panelovej výstavbe sú fakticky nepredajné.
17.6.2014 na dokončenie novostavby Slovenského národného divadla chýba uz len necelých 400 mil. Euro.
1.7.2014 2. trenčianska motorizovaná divízia úspešne potlačila nepokoje v Pekingu. Čína zostáva naďalej pod koloniálnou správou Slovenska.
15.7.2014 v lesoch Slovenského Rudohoria objavila zdravotná polícia SR posledného žijúceho fajčiara. Previnilec, u ktorého hliadka našla 18 kartónov cigariet značky MARS, bol prevezený do cely predbežného zadržania. O jeho ďalšom osude rozhodne krajský súd.
2.8.2014 na návštevu SR pricestoval svätý otec Kliment IV., vlastným menom Tjan - Phin Whong. Po krátkej prehliadke hlavného mesta bude celebrovať svätú omšu v nákupnom stredisku POLUS.
20.8.2014 začína predvolebný boj. Slovenská národná strana ( SNS ), Pravá slovenská národná strana ( PSNS ), Skutočná slovenská národná strana ( SSNS ) a Ortodoxná slovenská národná strana ( OSNS ) uzatvárajú koalíciu pod názvom Slovenská národná zmes ( SNZ ).
1.9.2014 USA prostredníctvom svojho veľvyslanca požiadali vládu SR o odpustenie dlhu vo výške 74 mld $. O žiadosti začal rokovať parlament.
18.9.2014 najvyššiu stavbu sveta - Pribinovu vežu v Bratislave ťažko poškodil požiar na 289. - 311. poschodí.
2.10.2014 výroba a predaj liehových nápojov je na pokraji krachu pre nezáujem slovenských spotrebiteľov. Ani rapídne zníženie cien nezachránilo pred bankrotom Slovlih Trenčín. Ekonomický BOOM prežívajú výrobcovia ovocných a zeleninových štiav.
9.10.2014 volebný výsledok bol prekvapením aj pre skúsených analytikov. Žiadna z 59 - ich politických strán neprekročila 5% - nú hranicu pre vstup do parlamentu. Slovensko sa na najbližšie 4 roky bude musieť zaobísť bez vlády a parlamentu. Anarchisti navrhujú vyhlásiť 9. október za štátny sviatok.
3.11.2014 argentínska telenovela Žiarlivý anjel kráľom dobytka, ktorej prvú časť odvysielala televízia v roku 2005 sa skončila. Dav rozvášnených dôchodkýň sa vydal na protestný pochod po Bratislave a rezolútne sa dožadoval ďalších dielov. Demonštráciu ukončil zásah jednotiek rýchleho nasadenia.
15.11.2014 nedostatok pracovníkov vo všetkých odvetviach národného hospodárstva viedol k otvoreniu slovenského pracovného trhu pre cudzincov. V Európe vypukla zlatá horúčka. Tisíce ľudí prichádzajú na Slovensko za lepším zárobkom, následkom čoho sa v niektorých krajinách vyľudňujú celé oblasti.
5.12.2014 zlyhanie ľudského faktora v jadrovej elektrárni pri Banskej Bystrici zapríčinilo najväčšiu explóziu v dejinách ľudstva. Európa má po prvýkrát v histórii vnútrozemné more. Rakúsko, Česko, Poľsko a Ukrajina začínajú s úpravou pláží.
20.12.2014 cestovná kancelária FISHER ponúka výlet ponorkou k Bratislavskému hradu a novinkou je výlet loďou lásky okolo observatória na Lomnickom ostrove.

Gosnells Markets....

23. srpna 2009 v 12:22 | rea |  Australie a jeji zajimavosti
....mam celkem rada, i kdyz Steve tenhle trh moc nemusi, z hlediska navstevnosti myslim..... je pravda, ze na tenhle trh chodi plno zvlastnich individui a prirodnich ukazu, ale nic na tom nemeni, ze se zde da dobre nakoupit, ruzne nepotrebne dulezitosti..... jako treba tekute linky na oci VODOTESNE, ktere nemuzu za boha sehnat ani v obchodnich domech.....a tady je maji za $3 !!! A na ocich drzi jako pribite, myslim, ze tyhle vyvinuli specielne pro akvabely :)

Myslim, ze na tomhle miste bylo puvodne nadrazi, proto se to taky oficielne jmenuje Gosnells Railway Markets......

Dominantou je velika lokomotiva, ktera rozdeluje jidelni cast od te trzni.... tu lokomotivu jsme vyfotila uz v lednu, kdy jsme tenhle trh navstivily jeste s mamkou....

Tohohle vlaku jsme si nikdy nevsimla, asi tam priparkoval pozdeji........
Maji tam plno zajimavych veci a stanku..me se libila tahle znacka, ktera rika, ze je TOLIK muzu, ale jen par z nich si me muze dovolit....... ale nakonec jsem odolala......

Clovek se tu muze nechat ostrihat, i oholit, delaji tu masaze, vykladaji budoucnost.... krome super levne kosmetiky tu prodavaji i levne suvenyry, ruzne drahe kameny ( za levne ceny ) a spiritisticke pomucky, jsou tu i normalni veci, jako boty, hracky, veci na scrapbooking a na vyrobu ruznych blbin.......

Ja jsem odchazela spokojena, zase mam cim si zmalovat.......
a Madison vyzebrala na tatinkovi svitici mec ze Star Wars......

Narazili jsme na tohohle suprovyho Vetrelce.... mohli by jsme si ho koupit za pouhych $ 3,900..... jako dekoraci na zahradu????

Budu o tom premyslet.......

Lesmurdie Falls po destich..... 203 / 365

23. srpna 2009 v 11:55 | rea |  Projekt 365
Na dnesek nas napadlo znovu se podivat na vodopady v Lesmurdii, ktere jsme navstivili skoro pred 3 mesici...zajimalo me, jaky je ted prutok vody, kdyz posledni dobou tak lilo......


Jak je trochu videt z obrazku, vody pribylo od minule pomerne dost, bohuzel se nedalo sejit az dolu, protoze se rekonstruuje ta cesta, proto je teren neschudny snad i pro horske kozy a kamziky, takze jsme se chvili kochali tim hlukem padajici vody a vyhledem do dalky na zamraceny Perth..... a pak se vydali na dalsi dnesni destinaci.......

Goosnells Markets....

Ze soudnich sini 3 :)

23. srpna 2009 v 6:49 | rea |  Vtipy
Buďto smrděl slivovicí, nebo hnojem.

Stížnost si podávám, ve vazbě už nechci být, protože tu není už ani Horváth, ani Holub.

Na otázku, zda si nechce podat stížnost proti usnesení o vzetí do vazby, uvádí: "Nechci, mně je tady dobře."

Z vazby jsem byl propuštěn proti své vůli, protože jsem si dobře uvědomoval, že pokud budu na svobodě, tak dostanu ještě příživnictví a neplacení výživného. Můj předpoklad se splnil.

Svědci se dostavili pozdě, soudce opilý

Poučení jsem rozuměl, ale ne moc.

Neznám paragrafy jako třeba advokát, poněvadž jsem slušný a čestný člověk.

U stánku se zdravou výživou
jsem vypil asi čtyři vodky.

Žádám, aby bylo zaprotokolováno, že ke krádeži mne donutil slovy "Tak pudeš?" což byla výhrůžka, které se bojím.

Letáky jsem nepsal z nějakého nepřátelství k našemu zřízení, ale chtěl jsem odpoutat VB od mé osoby, protože jsem věděl, že čím více má VB případů, tím méně jim zůstane času na mě.

Moje norma je osm piv. Po těch mi teprve začne pracovat žaludek a dostanu chuť na další, čímž jsem toho zesláblý jak proti přírodě tak i proti paragrafům.

Obviněný doznává, že nakupoval dolary. Na svoji obhajobu uvádí, že chtěl skoupit všechny dolary, aby Američani neměli na zbrojení.

Vypovídat již nebudu, protože jsem již vypovídal dvakrát a nejsem kávový mlýnek, abych vypovídal pořád dokola.

Za obžalovaného se chceme zaručit, neboť je to výborný pracovník a pořádný člověk, který kromě zameškaných směn a pozdních příchodů a rvačky na pracovišti, která ale nebyla u soudu, nemá na svědomí žádné jiné delikty a chová se prvotřídně.

Svědkyně sděluje, že ví, jak vypadá pánské přirození, neboť v práci ho vídá velmi často.

Svědkyně vypověděla, že kritického dne k nim přišel obviněný oknem, což ona mu toleruje, neboť bydlí v přízemí a je to již jeho návyk.

Targa rally 202 / 365

22. srpna 2009 v 7:41 | rea |  Projekt 365

Dnes a pres vikend se po pate jede Rally Targa West.......

Dnesni den se zavodi v tesne blizkosti Kalamundy, proto jsem si nemohla tohle nechat ujit...

Dopoledni trasa se jela na Zig Zagu, to je asi 2 km od Kalamundy a kousek od Medikovy skoly...

Zig Zag je misto, kdy na pocatku osidlovani Kalamundy na konci 19.stoleti (;) vedla vlakova trat, ktera svazela drivi....koleje se posleze zrusily a zustala
jeom ta trasa.....uzka silnicka, ktera vede Cik cak....krasny vyhled na Perth a jeho okoli, za hezkeho pocasi je na obzoru videt ocean, letiste.....viditelnost kolem 100km myslim, proste super misto.

Silnice, ten cik cak, co tamtudy vede je jednosmerna cesta pro normalni dopravu smerem zeshora dolu.....

Pro rally je to obracene, zezdola nahoru....nevim proc

V kazdem pripade chytit nejakej spot, kde by se dalo koukat bylo docela zajimavy, protoze tesne k silnici se nesmelo z bezpecnostnich duvodu, na ta nejzajimavejsi mista nebylo mozno se jinak dostat, protoze ted na jare jak vsechno kvete a roste, stalo se z toho
neproniknutelna husta bus, pokouseli jsme se s Terrym (tchanem), prodrat na nejakej ten dobrej flek, ale byla jsem po chvili tak zeskrabana, ze jsme se na to vybodli misto toho se pokouseli najit misto na nejakem lehce vyvysenem miste, aby jsme pres vsechno to rostlinstvo a vsechny trifidy videli aspon kus silnice....

...tahle rally se stala znama hlavne pote, co se na ni zabil jeden z nejlepsich australskych rally zavodniku Peter Brock pred 3. roky....

Shodou okolnosti, Madison chodi do tridy se spoluzackou, jejiz tatinek je co-driver, spolujezdec.....

...tahle fotka se mi moc libila, vrtulnik, pronasledujici zavodni auta, na jehoz palube byl nejakej silenec, kterej napul visel s kamerou ze dveri, div ze nevypadl..... a vzadu za nim pristavajici jumbo.......... uvedomila jsem si jak jsou ta letadla obrovska, na letiste je to od nas asi 10 km.....

Malý kuchyňský slovníček

22. srpna 2009 v 7:37 | komik |  Vtipy

Jazyk:
Druh masa, ktere se podava na stul jen zridka, protoze viditelne prekracuje hranici mezi platkem hoveziho a kusem mrtve kravy.

Jogurt:
Polotuhy mlekarensky vyrobek z castecne odpareneho a zkvaseneho mleka. Jogurt je jednou ze tri potravin, ktere chutnaji presne tak, jak napovida jejich nazev; dalsi dve jsou gulas a olihen.

Kalorie:
Jednotka, v niz se meri delka vahani, po nemz si prumerna osoba dopreje dalsi porci urciteho jidla.

Panev:
Bezny nastroj na niceni vajec, palacinek a ruznych druhu zeleniny. Zbytky potravin se z ni daji odstranit zredenou kyselinou sirovou.

Predehrivani:
Zapnuti trouby pred vlastnim pecenim. Slouzi k tomu, abychom si mohli popalit prsty i pri vkladani jidla do trouby, a ne jenom pri jeho vyjimani.

Recept:
Podrobny navod popisujici krok za krokem, jak zpracovat suroviny, ktere jsme zapomneli koupit, v zarizenich, ktera nevlastnime, na jidlo, ktere nikdy neochutnate.

Trouba:
Kompaktni spalovaci zarizeni, jimz se zbavujeme vetsich kusu masa nebo drubeze.

Trouba mikrovlnna:
Kuchynske zarizeni kosmicke ery, ktere na principu radaru vyhledava a okamzite nici potraviny do nej umistene

Velryba na Scarborough Beach.....201 / 365

21. srpna 2009 v 11:17 | rea |  Projekt 365

KAzdy rok vetsina velkych velryb na jizni polokouli migruje ...Leto travi ve studenych vodach Antarktidy,,na podzim, kdyz se voda ochlazuje a zacinaji se delat kry, velryby cestuji na sever, kde se pari a pak v tropickych vodach rodi mladata.....(velrybatka?)..a pak se na konci jara vraci do vod Antarktidy......

Proplouvaji kolem pobrezi Zapadni Australie, kde se obcas zdrzuji nekolik dni. Nejvetsi sance je videt je mezi cervnem a rijnem, kdy je mozno videt az 40 druhu velryb a delfinu...

Nekdo volal rano do radia, ze na Scarborough beach jsou velryby, ktere plavou asi jen 100m od brehu.......

Samozrejme, ze jsem se tam hned nerozjela, protoze na tu plaz je to asi 40km od nas, a navic zrovna probihala nejaka destova smsrt, proto jsem jen zkopirovala fotku z novin......

Desne rada bych se podivala na velryby, zkusime neco vymyslet o vikendu, pokud bude hezky, skutecne se mi nechce vlacet na sire more, kdyz prsi....

U nas existuje nekolik firem, ktere v tomhle obdobi nabizeji Whale Watching..... pozorovani velryb....kdy se lodi priblizi co nejbliz k nejakymu takovymu desnymu kytovci a vsichni doufaji, ze ten prave neflakne ocasem prave v mistech, kde se nachazi lod.... ale myslim, ze vetsinou nicim neplacaj, jen vyfouknou tu vodu z te diry na hlave a to je tak asi vsechno..... ale nevim, jeste jsem na zadnem whale watching nebyla..... teda pokud se nepocita pozorovani "velryb" v lete na plazi....

Ze soudnich sini 2 :)

20. srpna 2009 v 14:23 | rea |  Vtipy
Jelikož jsme měli špatný obraz a manžel byl opilý, praštil s televizorem, což však nepomohlo, protože nám někdo ukradl anténu.

Jelikož jsem právě vyšla z vany a na sobě neměla než trepky, neotevřela jsem ani na opakované zvonění. Tu můj manžel, neboť to byl on a žádný návštěvník, se do dveří opřel prudčeji a ony povolily. V rozčilení, ze někoho v bytě přechovávám, jsa nahá a neotevřivše, porazil skříň i botník. Nikoho nenaleznuv, byl by všechno zase řádně poklidil, avšak tu vyraženými dveřmi vešel do bytu
náš soused, který se počal při pohledu na rozbitou skříň a všude samé boty a mne nahou, hlasitě smát. Je snad pochopitelné, že ten smích mu manžel musel zatrhnout. Jak to však probíhalo přesně nevím,neb jsem se šla konečně obléci.

Když jsem dal manželce několik políčků, otočil jsem se od ní, a protože jsem předpokládal, že tímto naše nedorozumění skončilo, chtěl jsem se věnovat svým zájmům. Co bylo dále, si nepamatuji. Procitl jsem až v nemocnici, kde má zranění byla odborně ošetřena.

Na svou obhajobu uvedl, že ji poprvé uhodil proto, že nepřiznala, že mu byla nevěrná, a podruhé proto, že se mu k nevěře přiznala.

Za celou dobu, co s ní žiju, jsem jí vrazil třikrát facku, a to proto, že mi byla nevěrná se svým manželem.

Manžel mě doma tloukl. Když jsem mu řekla, že to půjdu dát k soudu, řekl, ať jdu třeba do prdele. Tak jsem tady.

S průběhem manželství nejsem spokojena. Odpůrce jen zabírá místo v posteli někomu, kdo by si to více zasloužil.

Pohlavní styk mě bavil, ale to vyšívání moc ne. A proto náš vztah na těch zálibách ztroskotal.

Skvely Rencin

19. srpna 2009 v 6:07 | rea |  Vtipy

Prvni poradna...... 200 / 365

19. srpna 2009 v 6:02 | rea |  Projekt 365

Tak jsme se konecne dockali a ja mohla dnes poprve navstivit opravdoveho doktora, porodnika..a vubec, konecne jsem zaregistrovana v tehle porodnici ve Swan District Hospital, kde od ted budu mit pravidelne prohlidky......tedy pravidelne......

Protoze jsem tam dnes byla s timhle tehotenstvi poprve, musela jsem vyplnit nejakej dotaznik, pak jsem cekala az si me vyzvedne midwife, se kterou jsem mela prvni sraz......

Kdyz si pro me prisla, zavedla me do ordinace, kde se mnou vyplnila dalsi spoustu papiru, dokonce i dotaznik, jestli me doma nekdo nemlati, nebo psychicky nenici....mela jsem sto chuti si postezovat, jak me Steve absolutne psychicky depta s tim jeho vecnym neporadkem, ale nechala jsem si to pro sebe

Popovidaly jsme si taky o Alexovi a SMA, to jsem prekvapive nemohla udrzet slzy..(moc casto se mi to nestava, protoze o Lxikovi mluvim skoro neustale, takze me to prekvapilo.)..Mimochodem i tahle porodni asistentka mela podobnou zkusenost, rikala ze o sve miminko prisla po porodu, pry by mu ted bylo 29 let.....taky nikdy nezapomela.....

Predala mi tasku s ruznymi vzorky a tehotenskymi casopisy, ktere se dostavaji asi 3x za cele tehotenstvi, je tam taky kupon na slevu $ 10 pri nakupu v Targetu nad hodnotu $ 50, coz je dost dobry, muze se za to koupit cokoli, nejen veci na mimi.....

Pote nasledovala navsteva toho doktora...shodou okolnosti Dr.Bates pomohl na svet Madison, mam ho dokonce na fotce, bylo bezva zase ho videt, i kdyz si me samozrejme nepamatoval :)..(U Alexe jsem mela jen 2 midwives....doktora volaji jen kdyz je potreba...)

Odpovedela jsem mu na vsechny otazky, a pak me konecne vysetril uttrazvukem, na ktery jsem se desne tesila, protoze poprve se na toho prcka budu moct soustredit s vedomim, ze ho nebudu muset dat pryc.....

Mrnouska se tam tak nejak line povalovala, lezela napric, nohy pokrcene, a kdyz si vsimla, ze se na ni koukame, tak se otravene prevratila na druhy bok a vystrcila na nas zadecek, takze fotka, kterou mi udelal, zrovna v tom okamziku prevraceni nestoji za zverejneni... nicmene roste umerne tydnu tehotenstvi, vse je v poradku, dokonce i muj krevni tlak, ze ktereho jsem mela pomerne strach, protoze pri posledni navsteve u meho doktora, mi nameril 130/nevim kolik, a moc se mu to nelibilo....

Cele to probehlo celkem rychle, na pristi navstevu v poradne jsem objednana az za 10 tydnu (!!), az budu 28tt...... pry je to tak bezne, kdyz tehotenstvi probiha normalne....

Ale 1. zari jdu na ten velky anatomicky ultrazvuk, to bude tesne po nasem priletu z Melbourne, z nasi SMA Gala dinner..... uz ted se tesim ........

Swan District Hospital...... 199 / 365

18. srpna 2009 v 12:08 | rea |  Projekt 365
Swan District Hospital je misto, kde se narodily zatim obe moje deti, Madison a Alex....

Je to asi 15km od Kalamundy, coz je jeden z hlavnich duvodu, proc jsem si ji vybrala, plus personal, jak doktori, tak midwives (tady nejsou sestricky, tady jsou porodni babky ;) jsou moc prijemne, jidlo je moc dobre, a pak, kdyz Vas chce nekdo navstivit, je to i pro ne blizko, a neni takovy problem s parkovanim jako v jinych porodnicich konktretne primo v Perthu.....

Byla jsem tu vlastne poprvy od ty doby, co jsem si pysne odnasela meho malickeho chlapecka.... pamatuju se, ze jsem odchazela s trochou nostalgie, protoze tehdy jsem si myslela, ze porod
Alexe byl muj posledni....ale jak se rika, nikdy nerikej nikdy, takze here we go again ;).....

Vrchni fotka je vlastne vchod zadem, ktery vede primo do porodnice, tim jsem vchazela,( teda spis se plazila s mokryma kalhotama, protoze mi praskla voda.....;)...jsou tam umisteny porodni saly, teda salecky, kde je porodni luzko, takovej ten pojizdnej plastovej vozejcek na miminko, hromada pristroju, a na tu mistnost navazuje sprcha s WC, kazdy salek ma svoje soukrome....(coz se skvele vyuzije hned po porodu...)

Kdyz jsem smerovala k hlavnimu vchodu, prochazela jsem kolem oken, za kterymi je oddeleni sestinedelek (tak se tomu myslim v Cechach rika, kdyz po porodu presunou ty matky i s mimisema na jine oddeleni, kde travi prvni dny spolu...), nedalo mi to, abych si nevyfotila okno, za kterym jsem travila sve prvni okamziky s Lexikem.... je to to treti okno zprava ( nebo ctrvte zleva;)..... S Madison jsem byla hned vedle...to druhe okno zprava...... jsem zvedava, ze ktereho okna budu cucet priste :)......

Ze soudnich sini 1 :)

18. srpna 2009 v 9:35 | rea |  Vtipy

Ze soudních síní a předsíní

K rodinné bitce došlo poté, když syn představil rodině nevěstu a babička utrousila: "To vás Pánbůh trestá, že se nemodlíte."

K nadměrnému užívání antikoncepčních přípravků nutil svou manželku proto, aby nepřišla do jiného stavu se sousedem.

Nepřiznávám se k otcovství dítěte, protože jmenovaná měla styky s podobnými, jako jsem já.

Stýkali jsme se spolu delší dobu a já netvrdím, že jsou všechny tři děti jeho, ale bylo by slušné, aby si aspoň jedno vybral.

Netušila, že je mrtev. Vypadal totiž normálně jako z hospody se navrátivší.

V očích jsem mu vyčetla strach a několik rumů.

Jak jsem se
cítil po konzumaci alkoholu? No, jako pán domu.

Podnapilý J.B. žádal o laskavé dodání na záchytku a převoz do své domácnosti kategoricky odmítal z důvodů manželských.

Byl úplně opilý, projevovalo se u něho zvracení, vratká chůze s častými pády a neschopnost a nechuť k souloži.

Prohlašuji na čisté svědomí, že Jaroslav byl u mě celou noc, ale jestli spal u Boženy, tak to mu nedaruju a můžete si to škrtnout i s alibim.

Když jsem souseda u manželky přistihnul, řešil jsem to po dobrém tím, že jsem ho dvakrát nakopnul, a to akvárium jsem po něm hodil, až když se po mně sápal.

Zmenšila se mi příčetnost vlivem šera v ten okamžik, kdy jsem viděl vycházet z našeho domku poškozeného, který hladil našeho Azora, načež ten hlasitě a radostně zaštěkal, což činí pouze u pravidelných návštěvníků, takže jsem je spráskal oba.